Jak zorganizować pogrzeb w Zabrzu?

Śmierć bliskiej nam osoby zawsze jest dla nas trudna bez względu na to, czy nadeszła spodziewanie czy też nie. Pomimo rozpaczy i żalu w sercu, jesteśmy zmuszeni zebrać się w sobie i dopiąć wszystkie formalności, które pozwolą nam na godne pochowanie bliskiej nam osoby.

Co zrobić zaraz po śmierci członka rodziny?

Jeżeli śmierć nastąpiła w domu, wówczas koniecznym jest skontaktowanie się z pogotowiem ratunkowym i wezwanie lekarza, który stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu. Jeżeli natomiast zgon nastąpił w szpitalu, wówczas karta zgonu zostanie wystawiona przez lekarza prowadzącego. Kolejnym etapem jest pozyskanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, który zostanie nam wydany właśnie na podstawie karty zgonu. Z tymże aktem możemy rozpocząć przygotowania do ceremonii pogrzebowej.

Jak zorganizować pogrzeb krok po kroku?

W pierwszej kolejności należy wybrać zakład pogrzebowy, który będzie sprawował nad wszystkim pieczę. Usługi pogrzebowe przez większość zakładów świadczone są w sposób kompleksowy łącznie z pomocą przy załatwieniu zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w związku z czym decydując się na stuprocentowe powierzenie tych kwestii zakładowi z miasta Zabrze możemy być spokojni, że wszystko zostanie załatwione tak, jak należy.

Formalności związane z miejscem pochówku

Jeżeli pogrzeb ma się odbyć z udziałem księdza, wówczas koniecznym jest skontaktowanie się z duchownym w celu wyznaczenia daty pogrzebu oraz wskazania przez niego miejsca, gdzie będzie możliwe złożenie ciała osoby zmarłej. Jeżeli jednak ceremonia ma się odbyć w świeckim tonie, wówczas koniecznym jest kontakt z administracją cmentarza, która wyznaczy miejsce za które trzeba będzie notabene zapłacić. Po załatwieniu wyżej wspomnianych zostaje już tylko przeprowadzenie ceremonii.

Link do zakładów pogrzebowych w Zabrzu – przejdź do strony

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x