Etapy organizacji pogrzebu

Organizacja pogrzebu to trudne zajęcie w szczególności, kiedy bliscy osoby zmarłej są pogrążeni w żałobie. Niemniej jednak wyżej wspomniany jest koniecznością i pomimo tak trudnego okresu w życiu należy załatwić wszystkie formalności. W tym artykule powiemy o tym, jakie są etapy organizacji pogrzebu.

Etap pierwszy – pozyskanie aktu zgonu

Zanim możliwe będzie zorganizowanie pogrzebu, w pierwszej kolejności należy pozyskać akt zgonu osoby zmarłej. Wyżej wymieniony wydawany jest przez Urząd Stanu Cywilnego, na podstawie karty zgonu, którą wystawił lekarz. Z kartą zgonu oraz dowodem osobistym osoby zmarłej, a także ewentualnego współmałżonka i osoby wnioskującej o wydanie aktu zgonu należy udać się właśnie do wspomnianego wcześniej Urzędu. Na podstawie przedłożonych dokumentów, urzędnik wyda stosowny dokument.

Etap drugi – wybór zakładu pogrzebowego

Kiedy pozyskany zostanie akt zgonu, kolejnym etap będzie wybór odpowiedniej firmy trudniącej się organizacją pogrzebów, którą jest zakład pogrzebowy. Na rynku funkcjonuje ich wiele, nie mniej jednak warto postawić na ten cieszący się najlepszą opinią. Wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie zorganizowane tak jak należy i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Co istotne, usługi pogrzebowe to również wsparcie w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności, jak choćby tych związanych z wyznaczeniem miejsca pochówku, jak i pozyskaniem zasiłku pogrzebowego. W związku z tym, warto niewątpliwie podjąć współpracę z zakładem pogrzebowym.

usługi pogrzebowe

Etap trzeci – organizacja pogrzebu

Podejmując współpracę z zakładem pogrzebowym tak naprawdę można zapomnieć o wszelkich formalnościach, związanych z pogrzebem. Są jednak pewne kwestie, które leżą w gestii rodziny, jak choćby organizacja stypy. Oczywiście nie jest to obowiązek i tak naprawdę wiele rodzin rezygnuje z tej części uroczystości pogrzebowej, niemniej jednak jeżeli ma się ona odbyć, wówczas należy zarezerwować restaurację lub zorganizować wyżej wspomnianą we własnym zakresie w domu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola

Praktyczny poradnik krok po kroku

zakłady kamieniarskie i pogrzebowe

Na końcu zawsze jest kamieniarstwo -polecam ZakladyKamieniarskiePl

2
0
Would love your thoughts, please comment.x