Jak obniżyć koszt pogrzebu?

Mogłoby się wydawać, że podczas organizowania pogrzebu bliskiej nam osoby pieniądze schodzą na dalszy plan. Niestety wiele rodzin musi liczyć każdą złotówkę. Aktualnie zasiłek pogrzebowy wynosi jedynie 4000 zł. Jest to wystarczająca kwota, o ile nie musimy wykupywać miejsca na cmentarzu, czy też ponosić innych opłat z tego tytułu. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób obniżyć koszt pogrzebu, a tym samym zmieścić się w kwocie zasiłku.

Wsparcie zakładu pogrzebowego

Usługi pogrzebowe Wrocław mogą zostać dopasowane go posiadanego przez nas budżetu. Dzięki temu nie będziemy musieli załatwiać wszystkich formalności we własnym zakresie, a jednocześnie zaoszczędzimy. Jak do możliwe? Renomowany zakład pogrzebowy (np. OLIMP z Wrocławia) zwykle współpracuje z florystami, przedsiębiorstwami produkującymi trumny i urny, czy też akcesoria pogrzebowe. Ma on również kontakt do sprawdzonych usługodawców, którzy odpowiadają za np. oprawę muzyczną.

Przedsiębiorstwo pogrzebowe może liczyć na korzystniejsze stawki, niż osoba prywatna. Właśnie dlatego warto zlecić mu kompleksową organizację pochówku. Zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że zaoszczędzimy sporą ilość gotówki. Dodatkowym plusem jest mniejsza ilość obowiązków. Jest to szczególnie ważne w okresie żałoby. Oczywistym jest, że w momencie straty bliskiej osoby nie mamy ochoty poszukiwać ubrań dla zmarłego, czy też wiązanek na grób.

Budowa rodzinnego grobowca

Być może jest to odpowiedni moment na to, aby rozważyć budowę rodzinnego grobowca. Pamiętajmy, że cena miejsc na cmentarzu cały czas rośnie. W perspektywie długoterminowej rodzinny grobowiec wydaje się być najlepszą opcją.

Trzeba również zaznaczyć, że w przypadku grobowca kilkuosobowego dobrze jest wziąć pod uwagę kremację zwłok. W miejscu jednej trumny można wstawić nawet siedem lub osiem urn. To rozsądne rozwiązanie w przypadku, gdy posiadamy dużą rodzinę. Warto również wspomnieć, że usługi cmentarne w największych miastach w Polsce są skrajnie wysokie. Dodatkowo miejsce jest udostępniane na określony czas.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamińscy cena i jakość

Kamińscy to firma która w szczególny sposób zwraca uwagę na etykę obsługi rodzin i informacje na temat cen konkretnych rozwiązań. zgadzamy się z treścią artykułu. Decyzja ile zapłaci za pogrzeb należy tylko do rodziny i tylko w warunkach uczciwej informacji i propozycji rozwiązania na miarę oczekiwań i możliwości rodziny można ta cenę ustalić na uczciwym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu jakości i kluczowych dla niej elementów.

serwis ile kosztuje pogrzeb

Na TYM SERWISIE JEST BARDZO DUZO CIEKAWYCH INFORMACJI NA TEMAT TEGO CO KSZTAŁTUJĘ CENY POGRZEBÓW W RÓZNYCH MIASTACH. POLECAM

Polecam stronę

Tu tez jest ciekawa strona pokazuje koszty pogrzebów z trumna i urna w różnych miastach.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x