W związku ze śmiercią osoby przebywającej w Wielkiej Brytanii i koniecznością sprowadzenia szczątków zmarłego przewidziano szereg czynności związanych ze zgłoszeniem i rejestracją zgonu. Jednak niekomfortowa sytuacja sprawia, że rodzina potrzebuje wsparcia i pomocy udzielonej w profesjonalny sposób.
Jeden z popularnych sposobów
Dotychczas tradycyjnym sposobem na pochówek był pogrzeb z trumną. Być może moda lub względy praktyczne sprawiły, że częściej niż dotychczas przeprowadzana jest kremacja. Sposób elegancki polecany ze względu na dystyngowaną oprawę.
Jak dokonać rejestracji zgonu
W Wielkiej Brytanii istnieje instytucja koronera. Jest to urząd i urzędnik, który ma pierwsze i ostatnie słowo w sprawie. Rejestracja zgonu jest możliwa dopiero po wydaniu ostatecznej decyzji przez urząd koronera.
Kolejne kroki w tym transport urny, możliwe są dopiero po wydaniu zgody przez koronera lub jego szkocki odpowiednik Procurator Fiscal.
Plątanina przepisów i emocje
Każda rodzina dotknięta odejściem bliskiego, pogrążona jest w żałobie i chętnie przyjmie pomoc profesjonalistów. Ludzi, którzy sprowadzaniem szczątków osób bliskich zajmują się od dawna. Z całą pewnością możemy polecić serwis firmy biegłej w sprawach transportu osób zmarłych z zagranicą – https://kremacja-zwlok.co.uk/
Jak przeprowadzić rejestrację aktu zgonu
Najpewniejszą ścieżką rejestracji zgonu jest zgłoszenie się do koronera.
Wcześniejsze czynności przeprowadza lekarz. On również ma obowiązek konsultowania postępowania z koronerem. Szczególnie kiedy przyczyna zgonu jest niewiadoma. Zarządza on wtedy sekcję zwłok.
Zlecona będzie sekcja również w sytuacjach kiedy:
– denat nie był leczony w związku z chorobą
– ślady fizyczne świadczą o użyciu siły wobec zmarłego
– śmierć nastąpiła w okresie tuż pooperacyjnym
– istnieje podejrzenie, że zgon nastąpił w wyniku jednej z chorób z listy związanych z wykonywaniem zawodów niebezpiecznych.
Po wydaniu przez koronera pozwolenia na kremację, urnę z prochami przewozi się do Polski.
Ja znalazłem tu bardzo dużo informacji na temat sprowadzania zmarłych do Polski. Widać, że opisuje to rzetelnie ktoś znający branżę. Polecam
Tu znajdują się informację na temat przewozów zmarłych z Niemiec i Anglii – zdaje się, że najpopularniejsze kierunki w przypadku Polskich rodzin.