Pogrzeby znanych osób realizowane przez przedsiębiorstwo pogrzebowe Koperski w Warszawie

pogrzeb znanych osób

Organizacja każdego pogrzebu jest dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa pogrzebowego. Jest to bowiem uhonorowanie życia drugiego człowieka. Od przebiegu uroczystości pogrzebowej zależy to, jak najbliższa rodzina przeżyje ostatnie spotkanie i czy będzie mogła rozpocząć spokojnie przeżywanie żałoby. Na barkach firmy organizującej uroczystość żałobną spoczywa ogromna odpowiedzialność.

Jeszcze większa odpowiedzialność spoczywa w sytuacji, kiedy na pogrzebie obecna jest kamera, prasa, asysta honorowa lub uczestnictwo w pogrzebie zadeklarowała duża grupa. W takiej sytuacji zakład pogrzebowy musi zapewnić bezpieczeństwo i wyznaczyć miejsce dla dziennikarzy i miejsce dla najbliższej rodziny. Aby uroczystość mogła przebiec w sposób godny, ważne jest, aby wskazać miejsce (najczęściej przy samym namiocie pogrzebowym) dla rodziny, a dalej dla pozostałych uczestników. Przedsiębiorstwo usług pogrzebowych Koperski ma doświadczenie w realizacji uroczystości żałobnych znanych osób. Tym samym każda ceremonia odbywa się w sposób godny, bezpieczny i osobisty.

Pogrzeb wyznaniowy

Uroczystość pogrzebowa o charakterze wyznaniowym wymaga postępowania zgodnie z zasadami kościoła i obrzędami danej religii. Wszystko musi zostać przeprowadzone z największym poszanowaniem tradycji i zasad. Zarówno w przypadku uroczystości pogrzebowych osób cywilnych, jak i osób duchownych. Dom Pogrzebowy Koperski miał zaszczyt organizować pogrzeb ks. prałata Eugeniusza Dziedzica, który odbył się 30 marca 2022. Ksiądz prałat odszedł w wieku 72 lat.

Pogrzeb znanych osób w Warszawie

Nie tylko pogrzeby osób duchownych, ale również polityków, dziennikarzy i sportowców były realizowane przez firmę usług pogrzebowych Koperski. 13.04.2022 roku odbyła się uroczystość żałobna polityka Ludwika Dorna., który został pochowany na cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Polityk w 2022 roku został odznaczony pośmiertnie Orderem Orła Białego.

28.04.2022 odbyło się pożegnanie Erwiny Ryś-Ferens, panczenistki, medalistki mistrzów Europy i świata. Olimpijka została pochowana w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

Tego samego dnia miała również miejsce uroczystość pogrzebowa Andrzeja Siezieniewskiego, dziennikarza radiowego oraz prezesa zarządu Polskiego Radia. W 2013 roku dziennikarz został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim, W 2012 otrzymał odznakę honorową Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. W 1999 i 2005 roku przez Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2005 został uhonorowany Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Osobisty charakter uroczystości żałobnej

Każda taka uroczystość pogrzebowa wymaga zapewnienia oprawy, która podkreśli osiągnięcia drugiego człowieka. Firma pogrzebowa Koperski zapewnia nie tylko oprawę w postaci muzyki i kwiatów, ale również poduszki na ordery, medale, wystawienia zdjęcia pamiątkowego i innych elementów związanych z życiem drugiego człowieka. Realizacja uroczystości pogrzebowych to duże wyzwanie, który dom pogrzebowy Koperski potrafi zrealizować z największą dbałością o szczegóły.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga

Koperski to chyba najbardziej znany zakład pogrzebowy na Mazowszu u nas w Ożarowie Mazowiekcim wszyscy go znają.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x