Kremacja i transport urny z Anglii

W związku ze śmiercią osoby przebywającej w Wielkiej Brytanii i koniecznością sprowadzenia szczątków zmarłego przewidziano szereg czynności związanych ze zgłoszeniem i rejestracją zgonu. Jednak niekomfortowa sytuacja sprawia, że rodzina potrzebuje wsparcia i pomocy udzielonej w profesjonalny sposób.

Jeden z popularnych sposobów

Dotychczas tradycyjnym sposobem na pochówek był pogrzeb z trumną. Być może moda lub względy praktyczne sprawiły, że częściej niż dotychczas przeprowadzana jest kremacja. Sposób elegancki polecany ze względu na dystyngowaną oprawę.

Jak dokonać rejestracji zgonu

W Wielkiej Brytanii istnieje instytucja koronera. Jest to urząd i urzędnik, który ma pierwsze i ostatnie słowo w sprawie. Rejestracja zgonu jest możliwa dopiero po wydaniu ostatecznej decyzji przez urząd koronera.
Kolejne kroki w tym transport urny, możliwe są dopiero po wydaniu zgody przez koronera lub jego szkocki odpowiednik Procurator Fiscal.

zakład pogrzebowy

Plątanina przepisów i emocje

Każda rodzina dotknięta odejściem bliskiego, pogrążona jest w żałobie i chętnie przyjmie pomoc profesjonalistów. Ludzi, którzy sprowadzaniem szczątków osób bliskich zajmują się od dawna. Z całą pewnością możemy polecić serwis firmy biegłej w sprawach transportu osób zmarłych z zagranicą – https://kremacja-zwlok.co.uk/

Jak przeprowadzić rejestrację aktu zgonu

Najpewniejszą ścieżką rejestracji zgonu jest zgłoszenie się do koronera.

Wcześniejsze czynności przeprowadza lekarz. On również ma obowiązek konsultowania postępowania z koronerem. Szczególnie kiedy przyczyna zgonu jest niewiadoma. Zarządza on wtedy sekcję zwłok.
Zlecona będzie sekcja również w sytuacjach kiedy:
– denat nie był leczony w związku z chorobą
– ślady fizyczne świadczą o użyciu siły wobec zmarłego
– śmierć nastąpiła w okresie tuż pooperacyjnym
– istnieje podejrzenie, że zgon nastąpił w wyniku jednej z chorób z listy związanych z wykonywaniem zawodów niebezpiecznych.

Po wydaniu przez koronera pozwolenia na kremację, urnę z prochami przewozi się do Polski.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
transporty zmarłych i pogrzeb w kraju

Ja znalazłem tu bardzo dużo informacji na temat sprowadzania zmarłych do Polski. Widać, że opisuje to rzetelnie ktoś znający branżę. Polecam

przewozy zmarłych - informacje

Tu znajdują się informację na temat przewozów zmarłych z Niemiec i Anglii – zdaje się, że najpopularniejsze kierunki w przypadku Polskich rodzin.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x