Blisko klienta – jak wygląda komunikacja klienta z zakładem pogrzebowym w Internecie?

strony internetowe zakładów pogrzebowych

Internet to miejsce, w którym każda firma może zaprezentować swoje usługi. Coraz chętniej również firmy pogrzebowe decydują się na zaprezentowanie swojej oferty poprzez stronę. To bardzo dobry pomysł, gdyż każdy potencjalny klient może w domowym zaciszu zapoznać sę z usługami, opiniami i galerią zdjęć. Bez konieczności kontaktowania się z pracownikiem zakładu pogrzebowego. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że najlepiej zobaczyć coś na własne oczy. 

Strona Internetowa

Strona Internetowa to bardzo popularny sposób na dotarcie do klienta i zaprezentowania mu swojej oferty. Warto jednak zwrócić uwagę na estetykę tych stron. Coraz częściej dochodzi się od czarnych i ciemnych motywów na rzecz jasnych kolorów, które sprawiają wrażenie bardziej przyjaznych. To buduje większe zaufanie potencjalnego klienta i zachęca do pozostania na stronie dłużej. Wiele zakładów pogrzebowych przy pomocy swojej strony prezentuje filmy promujące lub udostępnia bogatą galerię zdjęć. Na takie rozwiązania jak film promujący zdecydowały się takie zakłady jak: 

  • Zakład pogrzebowy Lilia
  • Dom Pogrzebowy Ameno
  • Ameno Warszawa
  • Nekropolis 

Facebook

Facebook to druga po stronie internetowej najczęściej wybierana forma kontaktu pracowników zakładu z klientami. Media społecznościowe są bardziej dynamiczne i mniej formalne. Umożliwiają więc klientom dodawanie komentarzy, udostępnianie treści lub reagowanie na poszczególne posty. 

Zakłady pogrzebowe, które posiadają konto na Facebook: 

Instagram 

Instagram jest aplikacją zdecydowanie nastawioną na estetykę i dobrą jakość zdjęć. Narzędzie to pozwala zejść z bardziej formalnego tonu i pokazać usługi danej firmy bardziej od kuchni. Czy zakład pogrzebowy może więc korzystać z Instagrama? To nie jest proste zadanie, ale okazuje się, że wiele firm pogrzebowych z tego korzysta i wychodzi im to całkiem dobrze. 

Instagramy zakładów pogrzebowych:

Oczywiście form komunikacji z klientem jest więcej, niektóre firmy poszerzają swoje usługi pogrzebowe o twittera lub kanał na Youtube. Niezależnie jednak od wybranej formy promocji w Internecie należy pamiętać o regularności i autentyczności.

O tym, co jeszcze warto wiedzieć prowadząc media społecznościowe można przeczytaj: tutaj

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek

Nie sądziłem, że zakłady pogrzebowe mogą tak dbać o swój marketing w sieci. Jestem miło zaskoczony

o firmie pogrzebowej

Drogi Jacku zobacz tą strone – najlepsza zakładka – o nas, jaką widziałem i jaki prawda z tego przebija – ojciec i syn pomagają swoim sąsiadom – i to jest zakład pogrzebowy z małej miejscowości. Można? Można!

Mateusz Sobociński z Krakowa

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są faktycznie ważne, ale jeśli chodzi o komunikacje zakładu pogrzebowego z ludźmi to najważniejsza jest obsługa w biurze i podczas ceremonii – rodzina musi być odpowiednio zaopiekowana.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x