Oferta domów pogrzebowych na Powązkach w Warszawie

Koperski Powązki Warszawskie

Śmierć bliskiego człowieka to przeważnie zdarzenie nagłe i traumatyczne. Organizacja pochówku to wiele kwestii i formalności, z którymi często nie ma siły uporać się rodzina pogrążona w żałobie. Zalecane jest powierzyć przygotowania do tej ceremonii profesjonalnemu zakładowi pogrzebowemu, który ma wieloletnią tradycję i cieszy się sporym powodzeniem, jak np. Dom Pogrzebowy Koperski. Dzięki temu zyskuje się spokój, którego potrzeba, żeby pogodzić się ze śmiercią członka rodziny, czy przyjaciela.

Powązki w Warszawie- jak tam wyglądają usługi pogrzebowe?

Powązki warszawskie to miejsce, gdzie prężnie działa kilka profesjonalnych zakładów pogrzebowych. Firmy te zatrudniają ludzi, którzy mają spore doświadczenie w organizacji pożegnania osób zmarłych, od samego początku, czyli od odebrania ciała aż po stypę. Rodzina może także upoważnić pracownika firmy funeralnej do reprezentowania jej w trakcie załatwiania formalności w różnych instytucjach, z kościelnymi włącznie.

Jakie usługi oferują domy pogrzebowe?

Domy pogrzebowe, jak np. Dom Pogrzebowy Koperski Powązki, zajmują się kompleksowo organizacją pochówku. Zakłady te czynne są całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Oferują usługę przewożenia zwłok, bez względu na przyczynę zgonu, na niedzielę, czy święta.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zakłady pogrzebowe oferują usługę kremacji, która może się odbyć na dwa sposoby, przy udziale rodziny lub bez. Zakłady pogrzebowe, oprócz tradycyjnych trumien, posiadają także szeroki wybór urn, które są przeważnie projektowane i wytwarzane na miejscu.
Usługi pogrzebowe obejmują również przygotowanie ciała do pochówku. Można skorzystać z wielu opcji, począwszy od tanatokosmetyki, balsamowania zwłok, aż po wybór odpowiedniego stroju. W ofercie domów pogrzebowych jest również wizualna oprawa, w skład której wchodzi wybranie odpowiedniej muzyki, zapewnienie kamery video czy fotografa. Pogrzeb może mieć charakter świecki lub kościelny, zgodnie z oczekiwaniami rodziny. W przypadku pogrzebów świeckich zakłady pogrzebowe współpracują także z doświadczonymi mistrzami ceremonii.
Zakłady pogrzebowe na Powązkach oferują także, jeśli zachodzi taka potrzeba, pomoc w organizowaniu stypy, na której wspomina sią zmarłą osobę. Firmy funeralne, oprócz tradycyjnych nekrologów, oferują także nekrologi multimedialne, najczęściej nieodpłatnie.
Do pozostałych usług należy organizacja wieńców, kwiatów, oraz wszelkich innych akcesoriów, które potrzebne są do godnego pochowania bliskiej osoby. Są to dewocjonalia, krzyże, tabliczki, znicze.

Co trzeba wiedzieć o cmentarzu na Powązkach?

Cmentarz na Powązkach jest jedną z najstarszych, czynnych nekropolii na terenie Warszawy. Jego historia sięga czasów osiemnastego wieku, a zaprojektowany został przez człowieka, który pracował dla króla Stanisława Augusta. Na starej części cmentarza spoczęło wielu znanych ludzi ze świata kultury, muzyki i sztuki. W chwili obecnej pozostało już mało miejsc grzebalnych, dlatego są one stosunkowo drogie. Jest to również miejsce historyczne, gdzie znajduje się wiele zabytkowych nagrobków.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x