Formalności związane z organizacją pogrzebu – Białystok

Oferty zakładów pogrzebowych w Białymstoku

Śmierć bliskiej osoby to zawsze smutny moment dla rodziny i bliskich. Mimo smutku i żalu zawsze należy dopełnić formalności związanych z organizacją pogrzebu. Ważne, aby wiedzieć co dokładnie i w jakiej kolejności załatwić.

Zawiadomienie lekarza

Jeśli do śmierci bliskiej osoby doszło w domu konieczne jest zawiadomienie lekarza. Lekarz stwierdzi zgon, a następnie wystawi kartę zgonu. Wezwanie lekarza jest konieczne. Bez wydanej karty zgonu zakład pogrzebowy nie będzie mógł zabrać ciała.

Urząd Stanu Cywilnego

Kolejnym krokiem jest zawiadomienie Urzędu Stanu Cywilnego. W tym celu złożyć należy takie dokumenty jak kartę zgonu, dowód tożsamości zmarłej osoby oraz wniosek o wydanie odpisów aktu zgonu. Ważne jest, aby udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego ze względu na miejsce zgonu. Jeśli np. Białystok jest miastem, w którym doszło do zgonu, wówczas udać należy się do Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku.

Zasiłek pogrzebowy Białystok

Nie można także zapomnieć o wystąpieniu o zasiłek pogrzebowy. Przysługuje on osobie, która ponosi koszty pochówku. W celu otrzymania zasiłku pogrzebowego konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Organizacja pogrzebu w Białymstoku

Najważniejsza rzecz to oczywiście organizacja samego pogrzebu. To zlecić należy doświadczonemu domowi pogrzebowemu. Najlepiej takiemu, który świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie aspekty związane z pochówkiem zamknięte będą na ostatni guzik. Co ważne, wiele zakładów pogrzebowy, które można znaleźć na stronie Funer.com.pl oferuje także zajęcie się wszystkimi omawianymi powyżej kwestiami formalnymi. Dla pogrążonej w żałobie rodzinie jest to bardzo duże odciążenie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x