Ile trwa żałoba?

Ból po stracie bliskiej osoby zwykle jest ogromny. Żałoba pozostaje w naszym sercu na długi czas. Wiele zależy, jak bliskie były nasze relacje ze zmarłym. Nie bez znaczenia jest również nasza osobowość – nie każdy potrafi znaleźć w sobie wystarczająco dużo siły, aby ruszyć do przodu. Niektórzy potrafią szybciej poradzić sobie z tragedią i powrócić do codziennego życia. Wymaga to jednak ogromnej ilości motywacji i mocnego charakteru. Pogodzenie się ze śmiercią jest trudne, niezależnie od wieku. Warto dowiedzieć się, ile trwa żałoba, która jest naturalną reakcją organizmu.

Zakład Pogrzebowy - żałoba

Żałoba po śmierci męża/żony

Żałoba po śmierci męża/żony, czy też partnera/partnerki trwa średnio rok i sześć tygodni. Dokładny okres zależy od więzi, jakie łączyły nas z drugą osobą. W większości przypadków po tym czasie nadchodzi akceptacja. Możemy pogodzić się z losem, a nasz organizm przestaje utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Mija rozchwianie emocjonalne oraz niestabilność. Zwykle powracamy do normalności, jaka towarzyszyła nam przed śmiercią bliskiej osoby.

Żałoba po rodzicach 

Żałoba po rodzicach trwa rok. Oczywiście wiele zależy od tego, czy byliśmy przygotowani na rozstanie, czy też nie. W przypadku, gdy rodzice są w podeszłym wieku zwykle jesteśmy przygotowani na ich odejście. Rozumiemy, że jest to naturalny etap. Akceptacja może nastąpić szybciej, niż w przypadku niespodziewanej śmierci.

Żałoba po rodzeństwie

Żałoba po rodzeństwie trwa pół roku. Tutaj również wiele zależy od tego, jak blisko byliśmy związani z siostrą lub bratem. Bywa tak, że okres żałoby trwa dłużej.

Żałoba po dziadku/babci i dalszych członkach rodziny

Żałoba po dziadku oraz babci trwa najczęściej pół roku. W przypadku dalszych członków rodziny okres ten zwykle wynosi trzy miesiące. Pierwszym etapem żałoby jest zwykle szok – profesjonalny zakład pogrzebowy z Warszawy (tutaj) oferuje nie tylko organizację pochówku, ale również wsparcie psychologiczne. Takie usługi pogrzebowe pozwolą nam szybciej uporać się z emocjami.

Zobacz również: https://gieldafuneralna.pl/dom-pogrzebowy-w-warszawie

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper

Bardzo prawdziwy artykuł.
Jakiś czas temu zakończyłem okres żałoby i zakład pogrzebowy z którego usług skorzystałem bardzo mi pomógł przetrwać ten ciężki okres. Śmierć żony bardzo mnie przybiła..

Karolina
Karolina

Właśnie szukałam takich informacji. W sieci znajdują się różne informacje na temat długości żałoby, ale ten artykuł wygląda na rzetelny.

Tomasz z Warszawy

Naprawdę dobry artykuł – tu tez piszą o tym domu pogrzebowym. Memento mori musi być naprawdę popularną firmą w Warszawie.

tu można założyć darmowe miejsce pamięci

TERAZ SA DZIWNE CZASY, POZAMYKALI CMENTARZE, TO CHOCIA,Z WARTO ZAŁOŻYĆ DARMOWE MIEJSCE WSPOMIEŃ ŻEBY ZAPALIĆ WIRTUALNĄ ŚWIECZKĘ

zapraszam na strone o pogrzebach i żałobie

Zapraszam na moja strone, dużo artykułów o tematyce pogrzebów, organizacji ceremonii pogrzebowych i o żałobie.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x