Jakie usługi pogrzebowe świadczą zakłady pogrzebowe w mieście Warszawa Bielany?

uslugi pogrzebowe warszawa bielany

Niespodziewana śmierć bliskiej osoby to sytuacja, którą można określić jako jedną z trudniejszych w życiu. Niestety w tych niełatwych chwilach konieczne jest zorganizowanie godnego pochówku i – jeśli jest taka decyzja – także stypy dla rodziny i przyjaciół osoby zmarłej. Pozostając pod wpływem emocji, w żalu i smutku, trudno takie zadania realizować samodzielnie. O wiele lepiej zlecić to zakładowi pogrzebowemu. Warszawa Bielany to rejon, w którym działa wiele takich zakładów. Jakie usługi pogrzebowe są w nich świadczone?

Usługi pogrzebowe Warszawa Bielany

Niewielkie zakłady pogrzebowe mają często ograniczoną ofertę. Te, które się liczą na rynku, oferują pełną gamę usług pogrzebowych, począwszy od transportu zwłok, do przechowywania ciała w chłodni, jego mycia, ubierania czy uczesania. Możliwe jest rzecz jasna zamaskowanie zranień i kontuzji, by zmarły w trumnie wyglądał godnie. Jeśli jest taka potrzeba, zmarłej osobie wykonywany jest też stosowny makijaż.

Bardzo ważną częścią oferty zakładów pogrzebowych Warszawa Bielany, jest pomoc w załatwieniu formalności urzędowych. Warto szukać zakładów, gdzie załatwianie spraw urzędowych nie wymaga od rodziny żadnych starań. Miejsc, gdzie wystarczy pracownikom zakładu pogrzebowego przekazać kartę lub akt zgonu i zlecić załatwienie wszelkich formalności. Zakład pogrzebowy sam o niego występuje i otrzymuje. Jeśli koszt pogrzebu jest niższy niż kwota zasiłku, nadwyżka jest zwracana rodzinie. Jeśli zaś wyższy, rodzina musi dopłacić wyłącznie różnicę.

Przeczytaj również: Zasiłek pogrzebowy – jaka jest jego kwota?

Pogrzeb tradycyjny lub kremacja zwłok

W zasadzie w każdym zakładzie pogrzebowym możliwe jest zlecenie tradycyjnego pochówku lub kremacji zwłok i pochówku prochów w urnie. Decyzja o formie pogrzebu zależy oczywiście od rodziny. Zaletą kremacji jest między innymi niższy koszt pogrzebu i możliwość zamontowania mniejszego nagrobka. Można też oczywiście zdecydować się na złożenie urny w zagłębieniu specjalnego muru na cmentarzu. To miejsce, gdzie przechowywane są prochy wielu skremowanych zmarłych. Złożenie urny w takim miejscu jest oczywiście dużo mniej kosztowne, niż wykupienie miejsca na cmentarzu, zlecenie montażu grobu tymczasowego i zakup, a także montaż grobu stałego. Różnice w kosztach mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, jeśli tradycyjny grób miałby być jednym z droższych. Minusem złożenia urny w takim miejscu jest mało przestrzeni na kwiaty i znicze. Czasami jest to po prostu niewielka półka pod tablicą z danymi zmarłego.

Pogrzeb w obrządku religijnym lub pogrzeb świecki

W każdym zakładzie pogrzebowym można zlecić zorganizowanie pogrzebu w obrządku religijnym lub pogrzebu świeckiego, który zamiast księdza poprowadzi mistrz ceremonii. Przy tej formie pogrzebu – z szacunku do ludzi wierzących – istnieje też możliwość pomodlenia się za zmarłego. Mistrz ceremonii prosi o chwilę ciszy, by każdy, kto chce, mógł to zrobić.

Usługi pogrzebowe Warszawa Bielany: https://heronpogrzeby.pl/

Stypę po zmarłym można oczywiście zorganizować we własnym zakresie, w dowolnej restauracji. Dobry zakład pogrzebowy również jednak i tym może się zająć. Możliwe jest zarówno zlecenie organizacji stypy w wybranym przez siebie miejscu, jak i – w wielu przypadkach – zlecenie organizacji stypy w sali należącej do zakładu pogrzebowego lub w restauracji, z którą dany zakład pogrzebowy współpracuje.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x