Usługi pogrzebowe w Sandomierzu

usługi pogrzebowe Sandomierz

U każdego z nas przychodzi czas, gdy bliska nam osoba odchodzi do drugiego świata. Często jest to najgorszy okres w naszym życiu, który wywołuję mnóstwo stresu i negatywnych emocji. Wtedy na naszych barkach spoczywa przygotowanie ceremonii pogrzebowej. A więc jak się do tego przygotować i wybrać odpowiednie usługi pogrzebowe?

Usługi pogrzebowe Sanodmierz

Organizacja pogrzebu jest bardzo przykrym obowiązkiem i doświadczeniem, dlatego warto skierować się z prośbą o pomoc do domu pogrzebowego. Dom pogrzebowy Sandomierz działa przeważnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Utrata bliskiej osoby jest momentem, na jaki nie da się przygotować ze względu na to, że może się to zdarzyć o każdej porze.

Firmy pogrzebowe w swojej ofercie zwykle mają takie czynności jak: przygotowanie ciała, zarezerwowanie terminu pogrzebu u proboszcza oraz na cmentarzu parafialnym/komunalnym, zapewnienie kwiatów I tradycyjnych klepsydr, powiadomienie o śmierci, dostarczenie wszystkich funeraliów i przygotowanie trumny lub urny.

Przygotowania do pogrzebu, gdy nawet korzystamy z usług zakładu pogrzebowego, jest stresujące i czasochłonne. Warto wybrać firmę pogrzebową, która upraszcza wszystkie procedury i nie wymusza na kliencie zaangażowania się w poszczególne etapy przygotowań.

Formalności pogrzebowe

Załatwienie niezbędnych dokumentów z pogrzebem jest trudne, dlatego trzeba wiedzieć kilka szczególnych informacji. Jeśli Twój bliski zmarł w domu, tuż po tym musisz zawiadomić lekarza, który wystawi akt zgonu.

Następnym krokiem jest kontakt z zakładem pogrzebowym, który przewiezie ciało do kostnicy oraz pomoże w organizacji pochówku. Firma pogrzebowa będzie potrzebować określonych dokumentów, takich jak: karta zgonu, dowód tożsamości osoby zmarłej, świadectwo pracy albo odcinek renty, lub emerytury, jeśli oczywiście zmarły ją otrzymywał. Potrzebna nam również będzie kserokopia dowodu tożsamości osoby organizującej uroczystości pogrzebowe.

Akt zgonu osoby zanosimy do Urzędu Stanu Cywilnego, aby załatwić wszystkie formalności i poinformować o zaistniałych czynnościach.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x