Lęk przed śmiercią – jak sobie z nim poradzić?

Myśli o śmierci odganiamy z naszej głowy, kiedy tylko pojawi się pierwsze ziarenko tej refleksji. Nic dziwnego, bowiem śmierć nie jest tematem przyjemnym. W życiu dobrze otaczać się pozytywnymi myślami i tym, co na ten moment sprawia nam radość.  

Dom pogrzebowy w Warszawie

Lęk przed śmiercią 

Śmierć jednak jest tematem naturalnym, którego nie można wiecznie unikać. Bardzo odpowiedzialnym zachowaniem jest poinformowanie swojej najbliższej rodziny o formie pochówku, jakiej oczekuje się po śmierci. Poinformowanie bliskich o tym, czy chcemy pogrzeb urnowy lub z trumną, albo świecki lub z udziałem duchownego, oszczędzi Rodzinie wielu dylematów.  

Śmierć może wywoływać u nas obawy, lęki lub najzwyczajniej w świecie nas zasmucać. Jednak jak ze wszystkim w życiu, największe obawy wywołuje niewiedza. Przygotowanie się do śmierci nie wymaga bowiem studiowania ksiąg i powracania do gotyckiej klasyki. Ze śmiercią nigdy nie oswoimy się całkowicie, ale minimalna wiedza o postępowaniu w przypadku śmierci bliskiego, odejmie nam stres związany z poszukiwaniem informacji.  

Świadomość i wiedza niwelują obawy 

Inaczej do śmierci podchodzą osoby dużo starsze, które przeżyły utratę bliskich, oraz które organizowały już pogrzeb. Inaczej przeżywa wszystko osoba, która jest młoda. Dla takich osób pochowanie bliskiego wiąże się nie tylko z ogromnymi emocjami wywołanymi stratą, ale również z ogromnym stresem związanym z organizacją.  

Kiedy minie szok, pojawiają się w głowie zapętlone pytania – Co teraz? Co mam robić?  

Dom pogrzebowy Nekropolis, który oferuje usługi na terenie Warszawy, przygotował poradnik pogrzebowy. Na podstawie jego treści w szybki sposób można odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Poradnik udziela informacji na takie tematy jak:  

  • Co zrobić, kiedy śmierć nadejdzie w domu? 
  • Co zrobić, kiedy śmierć nadejdzie w szpitalu? 
  • Co zrobić, kiedy do śmierci doszło w wyniku przestępstwa?  

Poradnik pogrzebowy 

Odpowiedzi na te pytania, nie ukoją cierpienia po stracie bliskiego, ale ograniczą panikę wywołaną z szukaniem informacji. Gdyż w sposób przystępny – za pomocą poradnika pogrzebowego – otrzymujemy sensowe i rzetelne informacje na ten temat.  

Świadomość pewnych postępowań jest czymś, co ściągnie z nas pewien ciężar. Nasze kotłujące się w głowie pytania dotyczące pogrzebu, zostaną zastąpione sprawnymi działaniami.  

Znajomość pewnych postępowań w przypadku śmierci w minimalny sposób ograniczy nasz lęk. Aby zapoznać się z tym, co robić w przypadku śmierci, zachęcamy do przeczytania poradnika pogrzebowego przygotowanego przez dom pogrzebowy w Warszawie – Nekropolis. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tu tez sa ciekawe informacje

Jak leżałem w szpitalu na Koronawirusa to przeglądałem tą stronę – może komuś się przyda.

Dawid

Bardzo przydatny wpis. Niby śmierć jest czymś pewnym, a jednak nigdy nie oswoimy się z myślą o tym, że bliscy od nas odejdą 🙁

zapraszam na moją www

zapraszam na moją stronę o zakładach pogrzebowych z Warszawy.

Zakład Pogrzebowy

Ładne zdjęcie. Chyba na Cmentarzu w Szczecinie jest taki pomnik?

Porady

A kto się nie boi śmierci, chyba każdy – ważne żeby nie bać się też żyć!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x