Pogrzeb w Szczecinie – jak wyglądają usługi w tym zakresie?

Z każdym rokiem potrzeby klientów związane z różnorodnymi usługami rosną. Nie inaczej jest w branży pogrzebowej. Organizacja pochówku w tak dużym mieście jak Szczecin jest bez wątpienia znacznie mniej skomplikowana niż w przypadku maleńkich miejscowości. Wszystko za sprawą prężnie rozwijających się tu firm funeralnych, które starają się dostosować do oczekiwań społecznych i panujących obecnie standardów. Bardzo ważne więc, aby zdecydować się na jak najlepszy zakład pogrzebowy. Tylko renomowany punkt o dobrej opinii jest w stanie zapewnić klientom wszystko, czego potrzebują.

Profesjonalne usługi pogrzebowe w Szczecinie

Kompleksowe usługi pogrzebowe w Szczecinie obejmują dziś cały szereg różnorodnych działań. Ideą, którą kieruje się funkcjonujący na tym terenie profesjonalny zakład pogrzebowy, jest jak najszerszy zakres pomocy klientowi i spełnianie nawet niecodziennych próśb odnośnie godnego pożegnania członka rodziny. Jeszcze kilkanaście lat temu normą był tradycyjny pochówek, jednak dziś coraz więcej osób zgłasza potrzebę skremowania zwłok. Powszechne staje się też organizowanie ceremonii świeckiej lub obrządku w wyznaniu innym niż wiara katolicka (np. protestantyzm, islam, prawosławie). Usługi pogrzebowe na miarę XXI wieku obejmują zatem również tego typu czynności. 

Rodzina zmarłego może oczywiście liczyć również na pełen zakres klasycznych dla pochówku świadczeń, jak np. transport i przechowanie we właściwych warunkach ciała, przygotowanie zwłok do pogrzebu, wybór trumny/urny oraz organizacja grobu, pomnika, wieńców, kwiatów, nekrologów, oprawy muzycznej czy usług fotograficznych. Standardem jest również wsparcie, które zakład pogrzebowy ze Szczecina udziela na każdym z etapów załatwiania spraw urzędowych. Nie każdy jest dobrze zorientowany we wszystkich kwestiach formalnych, a dodatkowo żałoba i stres powodują brak sił na odwiedzanie różnych instytucji (ZUS, USC, kościół itp.). Profesjonalny zakład powinien więc oferować usługi pogrzebowe związane z m.in. ze zwrotem zasiłku czy otrzymaniem aktu zgonu.

Najważniejsze jest wsparcie

Ponadto niezwykle istotny jest czynnik ludzki i ogrom empatii w stosunku do bliskich zmarłego. Ich cierpienie i smutek powinny spotkać się z pełnym zrozumieniem i empatią. Decydując się na świadczone w Szczecinie usługi pogrzebowe, ma się gwarancję pełnego wsparcia na wielu płaszczyznach. Pracownicy tutejszego zakładu funeralnego zawsze wykazują się dużą kulturą, taktem, grzecznością i szacunkiem w stosunku do osób zmuszonych pochować członka swojej rodziny.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hades Stefan Korczyk
Hades Stefan Korczyk

Nasz zakład pogrzebowy z Drawska i Złocieńca organizuje pogrzeby od lat również w szczecinie i to profilaktycznie co tydzień – zapraszamy rodziny z tego rejonu do kontaktu.

Organizacja pogrzebów w Szczecinie

Sprawdzonym zakładem pogrzebowym ze Szczecina jest Hermes – polecają go nawet na serwisie mementis

2
0
Would love your thoughts, please comment.x