Jak przewieźć zwłoki?

transport zwłok z Niemiec

Odejście bliskich jest zawsze trudnym okresem w życiu każdej rodziny. Pochówek, to zawsze wielkie wyzwanie logistyczne i znaczne obciążenie finansowe. Najtrudniej zorganizować pogrzeb, gdy Zmarły w chwili śmierci przebywał poza granicami RP. Zanim więc bliscy Zmarłego ustalą szczegóły uroczystego pogrzebu muszą zmierzyć się z problemem: Jak przewieźć zwłoki?

Międzynarodowy transport zwłok i szczątków

Nadzorem nad prawidłową organizacją oraz przebiegiem transportu zwłok zajmuje się Inspektorat Sanitarny. Przy organizacji transportu międzynarodowego zwłok można współpracować z inspektoratami powiatowymi lub granicznymi.

Każdy inspektorat posiada dokładne wytyczne i ma opracowane procedury, w których treści zawarte są wszelkie wymogi, których spełnienie jest niezbędne do tego, aby transport zwłok uznać za prawidłowy.

Najwięcej transportów zwłok dotyczy sprowadzania ciał lub szczątków z zagranicy. Ostatnie lata zdominowały przywózki ciał z Wysp Brytyjskich, Niemiec, Norwegii. Również z terytorium RP wywożone są ciała zmarłych u nas obywateli innych państw: Ukrainy, Białorusi oraz państw UE. Każdorazowo przy transporcie międzynarodowym wymagane są zgody sanitarne oraz konsularne.

W przypadku sprowadzania ciała do Polski wymaga się zgody starosty powiatu, na którego terenie ma się odbyć pochówek. Zgodę od starosty przedstawia się w polskim konsulacie właściwym dla miejsca zgonu. Przed wydaniem pozwolenia konsulowi należy również przedstawić lekarskie poświadczenie, że zgon nie nastąpił na skutek choroby zakaźnej.

transport zwłok

Transport zwłok pod szczególnym nadzorem

Gdy śmierć, dla której nie istnieją granice wytyczane między państwami, dotyka kogoś przebywającego poza granicami kraju, sprowadzenie ciała lub szczątków do Polski, ze względu na liczne procedury urzędnicze i obwarowania sanitarne, najlepiej scedować na firmę wyspecjalizowaną w międzynarodowym transporcie zwłok. Wśród wiodących na rynku firm zajmujących się międzynarodowym transportem zwłok jest przedsiębiorstwo Glob Drejka.

Ta działająca w branży funeralnej od ponad 30 lat firma rodzinna wyspecjalizowała się w transporcie zwłok do Polski z terytorium Europy, Azji, obu Ameryk i Australii.

W informacjach na stronie drejka.pl można znaleźć wszystkie podstawowe normy prawne oraz propozycje usług, które w pełni odpowiadają na pytanie: Jak przewieźć zwłoki?

Serwis drejka.pl podaje informacje w kilku językach – obok polskiego są to: angielski, niemiecki i ukraiński. Na stronie są również katalogi innych usług świadczonych przez Glob, referencje, numery kontaktowe do firmy. Znacznym ułatwieniem dla klientów jest możliwość pobrania ze strony drejka.pl dokumentów, których wypełnienie jest konieczne do zorganizowania transportu.

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Informacje o przewozach zmarłych z Niemiec

Widział ktoś ta stronę – bardzo ładnie pokazuje jaka firma skąd sprowadza zmarłych – ja korzystałem z firmy która pomogła sprowadzić prochy do Polski z Niemiec.

godni polecenia

Kiedyś korzystaliśmy z ich usług – są godni polecenia!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x